Holiace strojčeky Gillette

Gillette jedna z najznámejších firiem v odvetví holenia a holiacich strojčekov, založená v roku 1901  pánom menom King C. Gillette ako spoločnosť na výrobu žiletiek . Podobne ako spoločnosť Braun, ju dnes vlastní koncern Procter & Gamble (od roku 2005) . Narozdiel od značiek Philips alebo Braun sa Gillette angažoval v holiacom priemysle od svojho začiatku a to vďaka práve žiletkám pre pánov, ktoré v tej dobe poskytovali oveľa väčšie pohodlie a bezpečnosť pri holení ako bežne zaužívané britvy.

logo spolocnosti

Stručná história firmy.

V minulosti sa firma Gillette dostala do sporu s americkou legislatívou kvôli svojmu predraženému produktu a veľmi vyčnievajúcim reklamám, ktoré hlásali až príliš pozitív na túto značku, kedže sa zistilo, že výrobná  cena žiletiek bola v skutočností 0,05 za kus a predajná cena bola £2.43 . Značka nakoniec reklamu z amerického trhu stiahla a upravila požiadavkám, na iných trhoch (vrátane toho europského) tieto zmeny spraviť nemusela. Hodnota spoločnosti v 90-tych rokoch sa vyšplhala na neuveriteľných 43 miliárd dolárov, čo bola rovnaká hodnota akú dosahoval napríklad najväčší výrobca automobilov Chrysler v tej dobe.

Produkty.

Dnes je firma narozdiel od svojich konkurentov stále verná najmä holeniu a okolo toho sa orientuje aj sortiment jej produktov, ktorí zahŕňa:

  • Manuálne a batériové holiace strojčeky
  •  Gély a peny na holenie
  • Vody po holení
  • Deodoranty

K dostaniu sú tiež samozrejme náhradné hlavice / žiletky Gillette.

Druhy holiacich strojčekov Gillette:

Dnes ako každá firma aj Gillette má viacero produktových radov svojích strojčekov na žiletky . Aby ste sa v nich “nestratili” ponúkame vám krátku charakteristiku týchto typov.

Gillette FUSION  PROSHIELD 

Najnovší produktový rad firmy Gillette, ktorý je charakteristický najmä dvojitou lubrikáciou, ktorá vám lubrikuje pokožku pred aj po tom ako vás ostré čepele dokonale oholia.  Niektoré z týchto žiletiek majú aj funkciu tzv. Flexball, ktorá sa prispôsobuje vašej tvári,  Tento rad obsahuje 5 čepieľok .

Gillette FUSION PROGLIDE

Žiletky typu Fusion ProGlide sú v našich končínach najviac používané a známe.  Majú 5 čepieľok vrátane skvelého zrovnávača brady.  Sú vhodné pre citlivú pokožku.

Gillette FUSION POWER

Znova veľmi známy rad holiacich strojčekov na žiletky u nás.  Ide o starší rad produktu, ktorý je však stále veľmi obľubený a príjemne padne do ruky.

gillette fusion power

Gillette Mach3

Najstarší produktový rád, ktorý je však stále na trhu.  Vhodný pre ľudí, ktorí nechcú utratiť veľa peňazí a nemajú veľmi citlivú pokožku. Tieto strojčeky obsahujú 3 čepieľky bez zarovnávača brady.

Prečítajte si viac o týchto holiacich strojčekoch v naších recenziách.

zdroje: wiki, gillette.com