Odporúčaný produkt pre tento mesiac

Kvalitný holiaci strojček za super cenu

Holiace strojčeky Remington

História spoločnosti Remington je vskutku zaujímavá. Počas svojej existencie niekoľkokrát zmenila majiteľa aj portfólio produktov. Vedeli ste napríklad, že v Remingtone kedysi vyrábali zbrane? Vznik spoločnosti sa datuje na rok 1816, kedy vznikla spoločnosť E. Remington and Sons.  Zameriavali sa na výrobu šijacích strojov. Zaujímavým je spojenie spoločnosti s vynálezcom Christoperom Sholesom, teda vynálezcom QWERTY klávesnice, ktorú používame dodnes. V tomto období sa firma sústreďovala najmä na produkciu písacích strojov.  Recenzie konkrétnych  holiacich strojčekov Remington nájdete na konci článku.

logo-remington

Priekopník vo svete holenia

Bola to práve spoločnosť Remington, ktorá prišla na svet s prvým  elektrickým holiacim strojčekom v roku 1937 a po viac ako dvadsiatich rokoch aj prvým nabíjacím strojčekom. V roku 1994 kupuje divíziu spoločnosti zaoberajúca už výrobou holiacich pomôcok známy herec Victor Kiam a mení názov  firmy na Remington Products Company. Po Kiamovej smrti  v roku 2003 preberá firmu spoločnosť Rayovac a začína s produkciou známych a obľúbených elektrických strojčekov a ostatného príslušenstva nielen pre holenie.  V súčasnosti značka Remington patrí pod medzinárodný koncern Spectrum Brands.

Rotačné holiace strojčeky Remington

Základné rozdelenie dnešného produktového portfólia Remingtonu v zásade delíme na dve časti. Prvou z nich je výroba rotačných holiacich strojčekov. Rada XR patrí k najpredávanejším holiacim strojčekom spoločnosti. Rada XR využíva technológiu HyperFlex zabezpečuje efektívne a zároveň efektné oholenie jedným ťahom. Klasické, zároveň však nadčasové prevedenia strojčekov s tromi hlavami sú obľúbenou súčasťou pánskej holiacej výbavy.

Do rady rotačných zaraďujeme aj strojčeky Series so skratkou PR. Táto séria využíva technológiu PowerFlex 360 , ktorá umožňuje strojčeku maximálny kontakt s tvárou bez zbytočného dráždenia pokožky. PR je najvyššou radou strojčekov od Remingtonu a dlhodobo sa teší veľkej obľube u pánov aj vďaka skvelému pomeru ceny a kvality

Planžetové holiace strojčeky Remington

Druhou významnou zložkou produktov pre pánske holenie sú planžetové holiace strojčeky, nehynúca klasika našich starých otcov. Radu Comfort Series s označením PF zaraďujeme do triedy priemerných planžetových strojčekov. Vyššia rada Capture Cut so systémom Hybrid Intercept zase cieli na pánov s citlivejšou pokožkou. Obe rady sa snažia uchovať už menej využívaný typ holiacich strojčekov v príjemných cenových reláciách.

Spoločnosť Remington sa zameriava okrem ponuky holiacich strojčekov aj na príslušenstvo k zastrihávaniu fúzov v najrôznejších prevedeniach. Samozrejmosťou je aj sekcia zaoberajúca sa náhrdnými dielmi a doplnkami. V oboch prípadoch platí vyššie napísané a to fakt, že cenovo sa produkty Remingtonu pohybujú v nižšej kategórií ako u jeho konkurentov z Phillips alebo Braun.

Remington si so sebou aj vďaka tomu nesie  bremeno značky, ktorá ponúka menej kvalitné a chybové produkty. V tomto prípade však platí, že spokojnosť zákazníka málokedy kopíruje recenzie a predpovede a je veľmi individuálna.

 

 

Zdroj: wikipedia, remingtonproducts.com

 

 

 

 

Sorry. No posts in this category yet