Holiace strojčeky Remington

História spoločnosti Remington je vskutku zaujímavá. Počas svojej existencie niekoľkokrát zmenila majiteľa aj portfólio produktov. Vedeli ste napríklad, že v Remingtone kedysi vyrábali zbrane? Vznik spoločnosti sa datuje na rok 1816, kedy vznikla spoločnosť E. Remington and Sons.  Zameriavali sa na výrobu šijacích strojov. Zaujímavým je spojenie spoločnosti s vynálezcom Christoperom Sholesom, teda vynálezcom QWERTY klávesnice, ktorú používame dodnes. V tomto období sa firma sústreďovala najmä na produkciu písacích strojov.  Recenzie konkrétnych  holiacich strojčekov Remington nájdete na konci článku.

logo-remington

Priekopník vo svete holenia

Bola to práve spoločnosť Remington, ktorá prišla na svet s prvým  elektrickým holiacim strojčekom v roku 1937 a po viac ako dvadsiatich rokoch aj prvým nabíjacím strojčekom. V roku 1994 kupuje divíziu spoločnosti zaoberajúca už výrobou holiacich pomôcok známy herec Victor Kiam a mení názov  firmy na Remington Products Company. Po Kiamovej smrti  v roku 2003 preberá firmu spoločnosť Rayovac a začína s produkciou známych a obľúbených elektrických strojčekov a ostatného príslušenstva nielen pre holenie.  V súčasnosti značka Remington patrí pod medzinárodný koncern Spectrum Brands.

Rotačné holiace strojčeky Remington

Základné rozdelenie dnešného produktového portfólia Remingtonu v zásade delíme na dve časti. Prvou z nich je výroba rotačných holiacich strojčekov. Rada XR patrí k najpredávanejším holiacim strojčekom spoločnosti. Rada XR využíva technológiu HyperFlex zabezpečuje efektívne a zároveň efektné oholenie jedným ťahom. Klasické, zároveň však nadčasové prevedenia strojčekov s tromi hlavami sú obľúbenou súčasťou pánskej holiacej výbavy.

Do rady rotačných zaraďujeme aj strojčeky Series so skratkou PR. Táto séria využíva technológiu PowerFlex 360 , ktorá umožňuje strojčeku maximálny kontakt s tvárou bez zbytočného dráždenia pokožky. PR je najvyššou radou strojčekov od Remingtonu a dlhodobo sa teší veľkej obľube u pánov aj vďaka skvelému pomeru ceny a kvality

Planžetové holiace strojčeky Remington

Druhou významnou zložkou produktov pre pánske holenie sú planžetové holiace strojčeky, nehynúca klasika našich starých otcov. Radu Comfort Series s označením PF zaraďujeme do triedy priemerných planžetových strojčekov. Vyššia rada Capture Cut so systémom Hybrid Intercept zase cieli na pánov s citlivejšou pokožkou. Obe rady sa snažia uchovať už menej využívaný typ holiacich strojčekov v príjemných cenových reláciách.

Spoločnosť Remington sa zameriava okrem ponuky holiacich strojčekov aj na príslušenstvo k zastrihávaniu fúzov v najrôznejších prevedeniach. Samozrejmosťou je aj sekcia zaoberajúca sa náhrdnými dielmi a doplnkami. V oboch prípadoch platí vyššie napísané a to fakt, že cenovo sa produkty Remingtonu pohybujú v nižšej kategórií ako u jeho konkurentov z Phillips alebo Braun.

Remington si so sebou aj vďaka tomu nesie  bremeno značky, ktorá ponúka menej kvalitné a chybové produkty. V tomto prípade však platí, že spokojnosť zákazníka málokedy kopíruje recenzie a predpovede a je veľmi individuálna.

 

 

Zdroj: wikipedia, remingtonproducts.com

 

 

 

 

Nenašlo sa

Neboli nájdené žiadne položky.