Vody po holení

Dobre voňajúci, čerstvo oholený chlap je jednoducho neodolateľný. V tomto sa zhodneme všetci rovnako, dámy aj páni. Ak milujete starostlivosť o oholenú pokožku aspoň spolovice tak ako my, čítajte ďalej. V tomto článku sa dozviete, ako vybrať tú ideálnu pre vás a na čo sa pri kupovaní zamerať.

voda po holení
Už starí Rimania používali ukľudňujúcu zmes v podobe masky na tvár po holení.

Čuchajte, voňajte, nasávajte…

…a nezabudnite si pritom zaobstarať nežnejšiu polovičku pri nákupe vody. Zabijete tým nejednu muchu. Vedecky je dokázané, že ženy sú omnoho citlivejšie na vône a na našu smolu, aj pachy. Využite ich prirodzený dar a nechajte si poradiť.

Ak by po čase nadávali, bude to samozrejme ich chyba. Pri výbere pamätajte na to, že vôňa kvalitnej vody po holení sa s pribúdajúcim časom na pokožke mení a zvykne voňať o poznanie odlišne. Otestujte si to.

Ako vybrať najlepšiu voda po holení? “Naučte sa po francúzsky. “

Začneme pekne odspodu. Najlacnejšou variantou vody po holení je tzv. Aftershave. Prirovnať ju môžeme k lacnému rumu, ktorý neuškodí a spláchne škodliviny.

Obsahuje 1 až 3 % výťažku vône. Druhou dámou na holenie je Eau du Cologne (kolínska), silnejšie pivko s 3 až 5% volume. Eau du toilette, teda toaletná voda ma v sebe slušných 4 – 9% sily a užijete si ju ako dobrý koktejl.

Užitočná rada
Na trhu existuje mnoho falošných vôd Odporúčame preto nakupovať iba u overených predajcov kozmetiky ako napríklad Notino.sk

Rokmi odležanou whiskey v dubových sudoch je Eau de parfum, parfém, ktorý obsahuje 9 – 15% čistého výťažku vône. Len na upresnenie, v slovenských drogériách sa poväčšine stretnete s ekonomickou kategóriou Aftershave, kde dominujú športovejšie vône ako napríklad

  • Hugo Boss
  • Adidas
  • Denim alebo Old Spice.

toaletná voda Hugo Boss

Značka Hugo Boss je dlhodobo obľúbenou značkou pánskych toaletných vôd . Kúpite v overenom e-shope Notino.

Poznajte svoj typ pokožky.

Každá pokožka je iná. Niektorí ju má extrémne premastenú, iní zase totálne dehydrovanú a suchú. V oboch prípadoch je správny výber vody po holení veľmi dôležitý.

Vlastníci mastnej pokožky majú vyhrané. Kozmetika vsiakne do mastného materiálu rýchlo a ľudským teplom vyvoniava omnoho dlhšie. Ťažšie parfumy a kolínske budú pre ľudí s touto pokožkou dobrou investíciou.

Citlivá pokožka zase býva náchylná na podráždenie, po holení obzvlášť, takže budete na mieste siahnuť skôr po výživnom hydratačnom balzame po holení, alebo jemným Aftershave.

Kedy a kam aplikovať vodu po holení?

Prekvapivo, ten najlepší čas bude hneď po holení. Osušte si tvár a môžete začať. Staré povery tvrdia, že voňavku je potrebné rozprášiť na mieste vyžarujúcom teplo, ako napríklad krk. Je pravda, že vôňa začne byť hneď prenikavá, no tiež rýchlo vyprchá.

Pre dlhodobý efekt odporúčame aplikovať na predlaktia, hruď alebo ramená aj v sobotu o tretej nadránom budete voňať ako pán. Ak by ste mali pocit, že voňavku už necítiť, vyskúšajte pokropiť navoňané miesta trochou vody, čo vôňu opätovne naštartuje.

Ak si vôňou nie ste istí, konzultujte ju s manželkou, partnerkou, mamou, kamoškou či sestrou. Poradia vám podľa najlepšieho svedomia.

Určite si dopredu premyslite tiež to, koľko ste ochotní do vody po holení investovať. Jeden poriadny parfum, alebo kolínska by však nemala chýbať vo výbave žiadneho správneho chlapa.

Využívajte ju iba na výnimočné príležitosti, nezovšednie vám a stane sa pre vás vôňou dobrého pocitu.

Voda po holení sa používala odjakživa, čo dokazuje aj táto reklama od Old Spice.

Doholenia priatelia.